KONST / Litografier / Färglitografi 15816100
nr 1581 6100
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Vy över Laurinska huset. Signerad, numrerad 269/275, Färglitografi. Bildmått: 35x44 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 november 2023
kl 19:50:34
25/11 14:58:12
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist